Середа, 29 Травня, 2024

Історичні особливості “цегляного будинку” на Спиридонівській

Одеська архітектура є тією складовою міста, яка відкриває завісу численних одеських таємниць. Крім цього, саме архітектура є справжнім “свідком” одеської історії, а також одним із її найбезпосередніших “учасників”. Адже практично всі старовинні будинки Одеси з’являлися завдяки різним вагомим та відомим особистостям, які й були творцями одеської історії. Більше на odessa-future.com.ua.

На сьогоднішній день кількість старовинних будинків Одеси, на жаль, зменшується. Багато які з них перебувають буквально в напівзруйнованому стані, й чимало з них передаються приватним власникам, які безжально позбавляються усього історичного та старовинного, перетворюючи колись архітектурний шедевр на чергову шаблонну багатоповерхівку.

Однак серед старих одеських будівель, які ще залишилися, є ті, які мають унікальні особливості та секрети. Про один з них ми розповімо в нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Нетипова споруда

Одеська вулиця Спиридонівська є місцем розташування незвичайної будівлі, яка відноситься до “цегляного стилю”. Іі значні масштаби, витонченість і нетиповість обробки просто не можуть не привернути увагу. Крім цього, цей будинок відносять до найбільших прибуткових будинків, які були збудовані в Одесі.

Заможний власник

Власником цієї будівлі був Ушар Сігал, виходець із Дармштадта (відоме німецьке місто).

Чоловік був першогільдійним купцем, а також власником посудного, цементного та цегельного заводів, каменоломень, курорту “Аркадія”, а також посудних магазинів.

Рішення про будівництво

У 1880-ті багач звернув увагу на вулицю Спиридонівську, й вирішив купити там земельну ділянку, на якій вже розташовувалась певна споруда.

Але будинок, ймовірно, Сігалу не сподобався, тому він зайнявся його зносом, а після – зведенням нового будинку, в якому були комфортні та просторі квартири, де могли б оселитися забезпечені мешканці.

Талановитий архітектор

Розробкою проектної документації та зведенням будівлі займався архітектор Павло Клейн, який був відомий своїм умінням вносити гармонію в планувальні рішення та створювати своєрідний зовнішній вигляд будівлі.

В ході проведення будівельних робіт архітектором застосовувався ряд передових технологій того періоду.

Крім цього, будинок перетворився на наочну рекламу товарів, які виготовлялися на підприємствах Сігала. Адже для будівництва використовували цеглу з його заводу.

Неймовірний результат

Будівництво завершилось в середині 1880-х, і будівля перетворилася на красивий і великий прибутковий будинок. Він був оснащений великим двором-колодязем, центральна частина якого була прикрашена клумбою та фонтаном.

Прихід нових власників

Ушар Сігал був власником цієї надзвичайно красивої будівлі протягом десяти років, а потім вона набула нових власників. У 1910-их будинок став місцем розташування книжкової торгівлі одного з латиських товариств, а також там знаходився магазин, де продавали цемент.

Фото: mayak.org.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.