Субота, 25 Травня, 2024

І сміх, і гріх: про роботу одеських бомбосховищ

Представники одеської влади не перестають просити одеситів дотримуватись правил безпеки та не нехтувати сигналами повітряної тривоги. І звісно, ​​чиновники нагадують про важливість укриттів. А одесити, зі свого боку, не перестають повторювати, що ховатися їм нема де. Адже укриттів чи ні зовсім, чи їхній стан залишає бажати кращого, чи до найближчого бомбосховища йти кілька кілометрів. Більше на odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі з посиланням на odessa-life.od.ua ми розповімо про роботу деяких одеських бомбосховищ, які є в офіційному списку одеських укриттів.

Нагадування чиновників та військових

З 24-го лютого 2022-го повітряна тривога стала наша сумною реальністю. Ми намагаємося вчитися жити із цим, а також демонструвати правильну реакцію на звук сирени.

Проте з вуст одеських чиновників та військових постійно виходить інформація про те, що сигнали тривоги даються не просто так. Тому їх не можна ігнорувати. Адже йдеться про безпеку кожного з нас.

Одеська обласна військова адміністрація проаналізувала наслідки, завдані ракетними ударами по нашому місту та області, й з’ясувала, що люди, які дотримуються відповідних та необхідних правил під час тривоги, вижили. А ось серед загиблих, на жаль, більшість тих, хто це ігнорував.

З цієї причини, з урахуванням того, що житлові квартали та критична інфраструктура, як і раніше, є основною мішенню для окупантів, Одеською військовою адміністрацією висловлюється велике прохання щодо дотримання правил поведінки при повітряній тривозі.Так після того, як ви почули сигнал, необхідно потурбуватися про те, щоб багатоповерхівки та промислові об’єкти були в протилежному напрямку від вас. У приміщенні, торговому центрі на верхньому поверсі залишатися не можна.

Бурхлива реакція одеситів

Але одеські мешканці почали доволі бурхливо реагувати на такі заклики влади. Люди нарікають, що не проти укриттів, але багатьом просто нема куди йти. Тому що одні бомбосховища закриті, другі – надто далеко, а треті взагалі не пристосовані для перебування там людей.

Питання відкрите

Таким чином, незважаючи на те, що війна триває, і кількість ракетних ударів періодично збільшується, питання з одеськими укриттями, як і раніше, залишається відкритим.

Чиновники продовжують нагадувати про дотримання правил безпеки та важливості укриттів, а більшість одеситів так само скаржаться, що вони не забезпечені бомбосховищами.

На сайті Одеської міської ради опубліковано список із доступними бомбосховищами. Що собою представляють деякі з них – докладніше про це в нашому матеріалі.

Сховище на Сегедській, 16

Дане укриття відноситься до протирадіаційних, і передбачає можливість вмістити двісті людей.

Вхід досить просто знайти, – для цього можна скористатися відповідним покажчиком, який призведе до “правильного” під’їзду. Там знаходяться сходи, які й слугують спуском в укриття. Неподалік можна побачити вивіску, яка говорить про те, що ключ від сховища зберігається в слюсара-сантехніка, а відповідальною особою є начальник ділянки від ЖКС.

Доступ до укриття є вільним, тому спуститися всередину цілком реально.Укриття забезпечене кімнатами, які прибрані та вентильовані.

Що стосується стільців, столів, холодильника та пляшок з питною водою, то з усім цим у сховищі повний порядок. Це все є.

Сховище на проспекті Гагаріна, 13а

Дане укриття відноситься до протирадіаційного типу й може вмістити сто осіб.

Для того, щоб знайти це укриття, необхідно скористатися вказівними знаками. Ідучи ними, можна дійти до місця, де знаходяться великі залізні двері. Вони щільно закриті, й на них відсутні як ручки, так і замки.

Про те, що це укриття стає зрозуміло тільки тоді, коли погляд падає на кілька вентиляційних шахт, які одночасно є запасними виходами з укриття. До речі, кожна шахта відкрита, й це дуже важливий аспект, якщо головний вихід буде завалений. Але як пройти всередину сховища – так і залишається загадкою.

Сховища на проспекті Шевченка, 15/2 та 15/4

Ці укриття також є протирадіаційними. Вони вміщують по сто п’ятдесят чоловік.

Знайти їх можна також, скориставшись вказівними знаками, що знаходяться у дворах.

Двері в під’їзд будинку 15/2 часто відчинені, а укриття закрите наглухо.

Крім цього, поряд з під’їздом можна побачити оголошення з номером телефону Людмили, яка, ймовірно, є відповідальною за дане укриття. Проте на дзвінки ніхто не відповідає.

Що стосується сусіднього під’їзду 15/4, то його двері зачинено. Тому про наявність чи відсутність там укриття можна лише здогадуватися.

Сховища на проспекті Шевченка 6/1, 6/3, 6/6

Усі вони належать до протирадіаційного типу. Перше вміщує сто десять чоловік, друге – сто п’ятдесят, а третє – двісті дев’яносто.

Знайти ці сховища можна за допомогою покажчиків. Але перші два укриття закриті, тому хто відповідальний за них – невідомо.

Щодо третього бомбосховища, то воно є відкритим. А його приміщення приємно дивує – стіни є побіленими та пофарбованими, гарне освітлення, кімнати прибрані, вентиляція справна, кожен із запасних виходів відкритий. Також приміщення оснащене холодильником та диваном.

Мешканці будинку уважно стежать за тим, хто спускається в притулок, тому просто так туди не пройдеш, – потрібно представитися, хто ти й з якою метою цікавишся укриттям.

Сховище на проспекті Шевченка, 11

Воно відноситься до протирадіаційних, і вміщує сто п’ятдесят чоловік.

Проте, внаслідок доволі довгих пошуків, виявилося, що жодного укриття немає. Це підтверджують і місцеві жителі.

Сховище на Суднобудівній, 11

Дане укриття відноситься до протирадіаційного типу й вміщує сто осіб.

Потрапити всередину можна з боку Адміральського проспекту. Двері під’їзду відчинені, й вхід до укриття – вільний.

Приміщення прибрано, освітлено, є питна вода, справна вентиляція.

Крім цього, укриття оснащене стільцями, двоярусними ліжками, санвузлом. Однак, що стосується запасних виходів, то вони є закритими та запломбованими.За словами місцевих жителів, незважаючи на відкритий доступ до укриття, серед сусідів мало хто туди спускається під час тривоги. На жаль, люди переконані, що “воно, якщо прилетить, то вже нічого не допоможе”.

Сховище на Адміральському проспекті, 11

Воно є протирадіаційним та вміщує сто двадцять осіб.

За словами місцевих жителів, укриття було підготовлено ще до того, як почалася війна. Тому сусідам залишалося лише стільці принести та підключити інтернет. Приміщення відрізняється чистотою, освітленістю, вентиляцією та доступом до запасних виходів. Загалом усе, як треба.

Однак під час тривоги люди спускалися туди лише в перші дні війни, а згодом перестали.

Сховище на Адміральському проспекті, 25

Воно відноситься до протирадіаційного типу й вміщує сто сорок людей.

Це укриття також відноситься до робочих – вхід вільний, освітлення є, питна вода теж, сидячих та лежачих місце достатньо, все чисто. Але є одна проблема – доступ кисню. Дихається важко, й дуже спекотно.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.