Неділя, 26 Травня, 2024

Де в Одесі використовують блоки живлення на 12 вольт?

Так склалося, що блоки живлення на 12 V одні з найпоширеніших у своєму “сімействі”, поряд з 5-ти та 19-ти вольтовими. Так, перші переважно підходять для невеликих приладів, а популярності їм додає те, що аналогічну напругу дають USB порти. З 19-ти вольтовими все зрозуміло — вони підходять до ноутбуків, а також широко використовуються радіоаматорами через відповідні потужності та компактність.

Що ж стосується 12 V, то, по-перше, це безпечна напруга, що дозволяє транслювати досить пристойну потужність, а, по-друге, блок живлення 12v 3a часто використовується в побуті при монтажі світлодіодних стрічок, систем відеоспостереження, в невеликих ПК, 3D принтерах тощо. 

У цій статті ми розглянемо блок живлення 12 v з магазину радіодеталей в Вінниці та детально розберемося у його функціональному призначенні.

Що таке блок живлення?

Блок живлення — важлива частина будь-якого радіоелектронного пристрою, від надійності якого залежить “здоров’я та довголіття” всієї системи. Якщо ж брати технічне визначення цього вузла, то воно говорить, що — це електричний прилад, який формує напругу живлення та є його вторинним джерелом. 

Тобто блок живлення, трансформує параметри електроенергії із загальної мережі в параметри прийнятні для конкретного пристрою.

Такі джерела живлення в основному виготовляють за імпульсною схемою, що відрізняється в кращу сторону від трансформаторної, компактністю та пристойною потужністю.

І якщо керуватися цими критеріями, а також вживаністю, то серед імпульсних блоків живлення поза конкуренцією мережеві адаптери, з широким переліком параметрів напруг на виході.

При цьому такі пристрої часто “ховають” в ненадійні пластикові корпусу, у них невелика потужність до 3 А і слабенький захист. Будь-яке більш-менш серйозне коротке замикання може вивести такий прилад з ладу. При цьому існує гідна альтернатива, про що й поговоримо далі.

Блок живлення в металевому корпусі

Почнемо з того, що електронні “нутрощі” 12 вольтового блоку живлення 3a укладені в вентильований корпус і це дає приладу ряд переваг, де головна — джерело, що стабілізує напругу, володіє низьким рівнем пульсації та перешкод. Крім того, блок живлення 12V 3а захищений від коротких замикань і перевантажень.

Що стосується пристрою системи вентиляції в блоці, то вона виглядає як безліч отворів, просвердлених в металевих пластинах, що з трьох сторін закривають “серцевину” БП. Зауважимо, що таке рішення, забезпечує якісне відведення тепла, з урахуванням пристойної вихідної сили струму у 8 А.

Крім того, окремі силові елементи блоку живлення кріпляться до радіатора гвинтами, що збільшує ефективність охолодження та надійність приладу.

Додаткові опції

Блок живлення 12V 3а також має додаткові сервісні можливості. Це наявність  резистора для підлаштування, що дає можливість мінімально регулювати вихідну напругу, та індикація, що сигналізує про підключення блоку до мережі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.