Четвер, 30 Травня, 2024

Черговий продаж старовинного архітектурного об’єкта Одеси

Одеса продовжує привертати увагу великих інвесторів і забудовників.  Однак дуже часто, на жаль, їх увага зупиняється на історичних і старовинних архітектурних об’єктах, які мають велику цінність для нашого міста і його жителів. Далі на odessa-future.

У разі проведення над такими будівлями і спорудами повноцінної якісної реконструкції, вони, не загубивши своєї цінності, змогли б ще багато років радувати око туристів і одеситів.

Але наші чиновники часто вважають за краще не витрачати час на пошук вирішення питання про реконструкцію і не витрачати кошти на проведення реконструкційних робіт.  Замість цього вони вирішують продавати такі об’єкти, які нові власники позбавляють історичної цінності і перетворюють їх в торгові центри, готелі або бізнес-центри.

Нещодавно стало відомо про продаж ще одного одеського пам’ятника архітектури, на місці якого можуть з’явиться готель або численні офіси.  Детальніше в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на dumskaya.net.

Унікальний об’єкт

Архітектурний та містобудівний пам’ятник на три поверхи, який знаходиться в історичній частині нашого міста, а саме на вулиці Ніжинській, 51, активно намагаються продати для будівництва на місці старовинної споруди готелю, апартаментного комплексу або офісного центру.

Як повідомляє “Думська” , відповідні оголошення не покидають сторінки сайтів, які спеціалізуються на купівлі-продажу об’єктів нерухомості.  А вартість об’єкта в доларах становить 850 тисяч.

Цікаві факти

Разом з горищними та підвальними приміщеннями площа споруди складається з 1336,6 квадратних метрів.  За інформацією, яку надали ріелтори, кожен поверх будівлі пройшов оформлення у якості відокремленого майна, але всі вони знаходяться у власності однієї особи.

Цікаво, що державний реєстр прав на нерухомість не містить в собі даний об’єкт, як зареєстрований.  Тому встановлення не підлягає питання про те, хто ж є власником і ініціатором продажу будинку.

Фото: Блог Antique про архітектуру України

Історична довідка

Спорудження на вулиці Ніжинська, 51 є архітектурним, містобудівним і історичним пам’ятником.  Час його будівництва відноситься приблизно до початку 20-того століття.

Протягом періоду з 1913-того до 1931-шого ця будівля була місцем проживання хірурга, професора і доктора медичних наук, Миколи Щеголева.

Дуже шкода, що такі унікальні культурні та архітектурні об’єкти нашого міста потрапляють до відповідних ситуацій.  І щодо них, замість робіт з відновлення та реконструкції, проводяться операції в своїх особистих інтересах.

Нам би дуже хотілося, щоб в Одесі багато старовинних споруд були збережені і відреставровані, перебуваючи при цьому у фонді міста, а не в приватній власності.  І щоб такі історичні архітектурні цінності не продавалися взагалі.  Адже місто має самостійно вирішувати проблеми своєї архітектури і намагатися максимально зберегти цей безцінний спадок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.