Середа, 29 Травня, 2024

На місці старої друкарні, будуватимуть новий житловий комплекс

Компанія якій належить нерухомість на вулиці Рішельєвська, 47, 49 і Велика Арнаутська, 40 – «Одеса-Сіті». У найближчі дні буде приступати до робіт, так як отримали дозвіл в ДАБК на роботи, пише odessa-future.com.ua.

Збираються будувати будинок з шістьма поверхами в який входять вбудовані для оренди приміщення і навіть підземні місця для паркування. Розпочнеться це глобальне будівництво зовсім скоро на вулицях Рішельєвська близько Арабського культурного центру.

Провідним підрядником числиться ТОВ «Мартен груп», розробниками самого проекту ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Альянс».

На сьогоднішній день, житловий комплекс не має назви, але є інформація про площу і кількість  квартир. У будинку буде 66 квартир (здебільшого однокімнатні), повна площа майбутнього житлового комплексу становить 11087,8 кв.м.

Втім, 27 грудня 2019 року були обмежені містобудівні умови і видали обмеження на забудову ділянки. На жаль, акт відсутній в громадських реєстрах.

Будівництво відбуватиметься на 20 сотках землі, яка призначається для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (офісних будівель, управлінських та інших будівель громадської забудови).

Історія

У теперішній час на місці забудови знаходиться стара будівля, по сьогоднішній день є пам’ятник архітектури. Будинок має три поверхи і був побудований в 1841 році, а пізніше в 1891 переробили під друкарню Юхима Фесенко. На жаль, історична будівля втратила захисний статус, разом зі своїм сусідом Рішельєвським театром (кінотеатр імені Короленка). Зовсім поруч стоїть ще один пам’ятник архітектури – будинок Нолле 1901 року побудови.

Друкарня свого часу зробила істотний вклад у формування української культури. Творець друкарні Юхим Фесенко, народився в Чернігівській області. Під час заборони на користування української мови по всій Російській імперії в зв’язку з Валуєвським циркуляром, Емським указом та інших актів про заборону української культури. Юхим випускав ікони, книги з етнографічно-побутовим змістом і художню літературу, а також більшу частину творіння Тараса Шевченка. Ці видання формально ніяк не заборонялися, однак і не підтримувалися владою Російської імперії.

Одеська друкарня Фесенко випускала велику частину українських видань до 1917, випускалася вона здебільшого за рахунок Юхима.

У 1912-1922 років в той час, коли була Визвольна боротьба (визвольних змагань) одеська друкарня почала друкувати перші гроші незалежної України – карбованці Української Народної Республіки. Друкарнею керував Юхим Фесенко до самої своєї смерті в 1926 році.

Висновок

Керуючим «Одеса-Сіті» є офшорна компанія «УППА ФАЙНЕНС ЛТД», власниками виступають Вадим Шульган з Ізраїлю і уродженець Одеси Олександр Друмов. Сама фірма відноситься до складу групи «Рост», яка пов’язана з мером Геннадієм Трухановим.

Будемо сподіватися, що новий житловий комплекс не порушить жодних правил і не стане для всіх розчаруванням, як люблять робити нинішні новобудови.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.