Середа, 29 Травня, 2024

Більше не Український: в Одесі змінюють назву зупинки “Українського театру”

Суспільно транспортна зупинка, яка знаходиться в центральній частині нашого міста, швидше за все, буде перейменована, пише odessa-future.com.ua.

Розгляд даного питання вже пройшло в історико-топонімічній комісії при Одеській міській раді. 

На даний момент у даноі зупинки назва “Українського театру”, тому що вона розташовується зовсім поруч з однойменним одеським театром. 

Але ініціатори перейменування запропонували назвати її “Національною бібліотекою”, тому що практично навпроти неї розташовується бібліотека. 

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на pushkinskaya.net

Перше враження 

Ідея про перейменування була схвалена всіма комісійними членами, хоча спочатку їм вона не сподобалася. 

За словами ігумені Серафими, дане питання має політичний відтінок, а також її цікавить доцільність процесу з перейменування, з урахуванням реконструкції, яка проводиться в Українському театрі. 

Примирливий компроміс 

Однак депутатом “Опозиційноі партії” За життя “, Віталієм Саутьонковим було висунуто пропозицію про досягнення компромісу усіма комісійними колегами. 

Як він зазначив, зупинку можна назвати шляхом об’єднання цих двох назв. Таким чином, зупинка буде мати назву “Українського театру і Національної бібліотеки”. 

Така подвійна назва отримала найбільшу кількість схвальних відгуків комісійних членів. Тому вони прийняли рішення скласти офіційне звернення в транспортний департамент, в якому висловити прохання про об’єднання зупинковоі назви.

Комісійні поняття і компетенція 

Також хочеться сказати кілька слів про поняття самої історико-топонімічної комісії. Вона є консультативно-дорадчим органом, який знаходиться в складі виконкому в Одеській міській раді. Вона займається розглядом звернень, з якими звертаються громадяни та юридичні особи. Вони стосуються найменування або перейменування таких об’єктів, як вулиці, мости або інші топонімічні об’єкти. Також в таких зверненнях мова йде про те, щоб встановити пам’ятник, пам’ятний знак або меморіальну дошку, щоб увічнити пам’ять про відомих особистостей. 

Самі комісійні рішення мають рекомендаційний характер. 

Хто входить до складу і наділений функцією очолення цього органу? 

Комісійний склад складається з тридцяти членів. Вони є співробітниками, які представляють профільні відомства в міській раді та інші органи влади, депутатами, а також істориками, археологами, етнографами, географами, мистецтвознавцями, літераторами, журналістами, архітекторами, інженерами, представниками громадськості. 

Комісійним головою, згідно з положенням, є заступник одеського міського голови. На даний момент комісія очолюється Павлом Вугельманом, який і є заступником мера.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.