Середа, 19 Червня, 2024

Пам'ятки Одеси. Коти, настінний живопис і маловідомі дворики

Атмосферу Одеси ніщо не зможе передати так, як характерні й затишні дворики, та улюбленці всіх оточуючих – пухнасті чотирилапі мешканці. Далі розповість odessa-future.

Відомо багато місць з безцінною історією міста, які можна подивитись на власні очі. Про них знавці розповідають на екскурсіях всім бажаючим гостям міста.  Але тим не менш, в нас точно є видатні точки на карті,  про які відомо не великій кількості мешканців. Запрошуємо вас дізнатись про цікаві місця, у яких зберігається справжня душа нашого міста. Далеко не до всіх з них можна легко потрапити, не докладаючи особливих зусиль та харизми.

г

Дворик на Воронцовському провулку, 5

Розпочнемо з гарної новини для всіх охочих його побачити. Двір відкритий. Знаходиться він практично навпроти Будинку з однією стіною. Першим вас обов’язково зустріне головний охоронець. Це всіма обожнюваний мешканець – рудий кіт. Як і властиво його виду, зустрічає гостей досить ліниво. То ж не радимо розраховувати на радісний прийом.  Щоб ви не робили, а з місця, яке він обрав для свого тимчасового перебування, чотирилапий не зійде. У теплі пори року вся територія дворику прикрашена зеленню і плющем. На другому поверсі ви побачите старовинний балкон, один погляд на який за допомогою фантазії переносить нас в колишні часи. Але швидко повернути нас до дійсності можуть нові дорогі автомобілі місцевих мешканців. Це, звісно, не придає посиленню атмосфери, але якщо вдасться не приділяти цьому багато уваги, дворик на Воронцовському провулку наповнений особливим шармом.

Двір на вулиці Гоголя, 9

Вхід до будинку, який розташований по вулиці Гоголя, 9 зазвичай закритий. Тому потрапити туди не просто. Треба сподіватись лише на щасливий випадок, або доброту місцевих жителів. Друге працює рідше за відомим всім причинами.  Але якщо вам все-таки вдасться опинитися усередині двору, то першим, що наситить вас одеським колоритом, буде протилежність безмежної доброзичливості місцевих мешканців похилого віку. Цей дворик якраз саме з тих, де ви зможете побачити всім відому по-особливому атмосферно розвішану білизну на балконах та натягнутих мотузках. При чому у будь-яку пору року. Навіть звичайна кам’яна стіна у дворі будинку перестає бути такою звичайною, адже прямо на ній висить дзеркало в повний людський зріст. У відображенні цього дзеркала ви побачите неймовірну стіну навпроти, яка у теплу пору року прикрашена живим плющем. А на стіні, яка знаходиться поруч красується витвір мистецтва – картина одеського дворику. Якщо вам вдасться оминути постояльців поважного віку, то враження від відвідування цього дворику залишаться з вами надовго.

г

Двір в провулку Некрасова, 10

Цей двір не зможе залишитись без уваги перехожих. Він стає помітним ще з вулиці, адже по всьому фасаду і навіть у вікнах будинку розвішані неймовірні картини. Ці картини відрізняються своєю яскравістю та незвичайністю. Перше враження неймовірності цього місця цілком виправдане. Типовий одеський дворик примітний тим, що більшість місцевих жителів – талановиті творчі люди. Серед місцевих багато художників. Тому все навколо тут просякнуте мистецтвом. Картини у дворі з’явилися приблизно 5 років тому, коли до цього будинку переїхав художник Кирило Бондаренко. Він і виступає автором ідеї перетворити двір у справжню виставку. Ідею відразу підтримали, і на перший погляд звичайний двір став цілим витвором мистецтва. Творчі люди приносили на територію все більше цікавих експонатів і спільними зусиллями змогли втілити ідею художника. Так територію двору почали прикрашати картини, скульптури та інсталяції. Сюди може увійти будь-який бажаючий, і це гарна новина для кожного поціновувача прекрасного.  Адже основним посилом місцевої виставки є залучення одеситів та гостей міста то мистецтва. Більш того, художник запрошує всіх бажаючих відвідати свою майстерню, в якій розміщені його картини та дерев’яні скульптури інших талановитих майстрів. І, звичайно, за традицією, одним з постійних мешканців неймовірного дворику є рудий кіт.

8

Двір на Чайковському провулку

Всім відомо, що однією з найвидатніших прикрас нашого чудового міста є саме старовинні двері, які прикрашають велику кількість пам’яток архітектури та інших багатолітніх будинків. Старовинні двері саме цього двору повністю обрамлені зеленим плющем. Це одна з багатьох візитних карток дворику, яка створює вражаючу атмосферу ще на самому початку ознайомлення. Відносно багатьох інших, цей двор відрізняється розміром своєї території. Також, його особливістю є цікаве переплетіння залишків старої культури та нашої сучасності. Окрім парадного входу, плющ тісно обвив кожну стіну, двері – все, до чого він тільки міг дістатися та доторкнутися. У сусідських будинках в більшості проживають молоді зайняті люди, які не витрачають свій дорогоцінний час на спостереження за туристами з фото та відео-технікою. Саме тому сюди можна сміливо приходити на власну екскурсію, адже двір постійно знаходиться у вільному доступі. Двері завжди відчинені. Старовинні балкони невеликого розміру на других поверхах нагадують, що у Одесі досі залишились місця, яких ще не торкнулися висотки. Адже саме у цих місцях збережена атмосфера старого та такого чуттєвого міста.

Дворик на Катерининській, 1

Цей двір, напевно, один із самих важкодоступних серед попередніх для вільного відвідування гостей. Парадний вхід в більшості часу закритий. Але дворик однозначно вартий того, аби прикласти максимальну кількість зусиль для потрапляння всередину. Він має неперевершену атмосферу, яка по-особливому відрізняє його від інших емоційних красот нашого міста. На відміну від фасадів будинків, про які ми писали вище, балкони на другому поверсі цього двору відрізняються своєю помпезністю і величчю. Вони декоровані колонами, а їхні розміри дійсно не властиві звичним одеським балконам. Згідно традиціям, по всій території прогулюється велика кількість котів, що властиво кожному поважаючому себе дворику. Всі вікна і стіни також обвиває плющ, то ж насолоджуватись атмосферою цього місця краще у теплу пору року. У центрі двору розміщений неймовірний фонтан. На превеликий жаль, він вже давно не працює. Але не дивлячись на це, атмосфера дворику дарує неабияку кількість емоцій від перебування у ньому.

6

 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.