Середа, 29 Травня, 2024

Вибираємо зарядний пристрій та клавіатуру для лептопа НР

У разі поломки ноутбука НР у користувача виникає дилема: ремонтувати чи міняти деталь? Тим, хто вирішив замінити зламану зарядку або клавіатуру, консультанти магазину Notebook Battery дають рекомендації щодо вибору комплектуючих.

Незважаючи на надійність у роботі ноутбуків НР, є деталі, які найчастіше виходять з ладу. У ТОП-5 поломок – клавіатури та зарядки ноутбука НР. І якщо без пристрою введення ще можна обійтися, то відсутність зарядки для переносного комп’ютера – це «кінець фільму». Як у разі поломки блока живлення або клавіатури виправити ситуацію, дізнаєтесь із цієї статті.

Блок живлення “пішов у відмову”: що робити?

За розрахунками виробника ноутбук НР може пропрацювати весь свій термін з одним адаптером. Однак, форс-мажор у вигляді стрибків напруги, гострих зубів домашніх вихованців, дивана, який передав провід, призводить до того, що зарядка для ноутбука НР виходить з ладу набагато раніше і, як правило, раптово.

Виробники, знаючи про це, пропонують оригінальні та сумісні адаптери для лептопів НР, які можна придбати у спеціалізованих магазинах комплектуючих. В Україні вибрати та купити зарядний пристрій для ноуту НР найпростіше по інтернету.

Характеристики, якими вибирають адаптер для НР

Вибрати блок живлення нескладно, якщо скористатися наступним алгоритмом:

 1. Визначити серію та модель лептопа НР. Це найважливіший параметр, який визначає сумісність пристрою з комп’ютером. Модель та серія вказані на етикетці внизу ноутбука.
 2. Вихідна напруга. Характеристика зарядника, що визначає коректну роботу пристрою. Вимірюється у вольтах (V) та вказується на етикетці блока живлення після слова OUTPUТ. У ноутах НР в основному використовуються зарядки з напругою на виході 18-20 V, в окремих пристроях цей параметр складає 12-15 V.
 3. Потужність. Чим вище потужність, тим швидше заряджається батарея, тому зарядка для ноутбуків НР може бути потужнішою, ніж штатна, але менш точно немає. Якщо на шильді не позначено потужність (W), то розрахувати її можна самостійно, помноживши вихідну напругу на силу струму (А), яка вказана у рядку OUTPUT.
 4. Тип штекера. Потужність, вхідна та вихідна напруга можуть точно відповідати моделі ноутбука, але якщо роз’єм адаптера не підходить до гнізда живлення ноутбука, то зарядник просто не підключиться. У блоках живлення для лептопів НР використовуються кілька типів роз’ємів:
 • Круглі, порожнисті всередині. Найпопулярніший тип конекторів. Їх розмір визначається за внутрішнім та зовнішнім діаметрами, наприклад, 7,4 х 5 мм.
 • Pin: круглий штекер із голчастими контактами всередині. Розмір штекера вказується, наприклад, так: 4 Pin, Round 10 мм.
 • Type-C: роз’єм, як у смартфонах та планшетах. Застосовується у сучасних моделях ноутбуків НР.

Оригінал чи аналог?

Оригінальні зарядники – це «рідні» пристрої, що їх випускає американська корпорація НР. Вони ідеально сумісні із ноутбуками цього бренду.

Адаптери-аналоги виготовляються за ліцензією виробника та за технічними параметрами відповідають лептопам НР. Сумісні пристрої трохи нижчі за вартістю, а за умови, що при виборі враховані всі характеристики, без проблем працюють із ноутбуком.

Як правильно вибрати вбудовану клавіатуру для НР

Незважаючи на те, що клавіатура для ноутбука НР вбудована і встановлюється всередину комп’ютера, а не підключається, як блок живлення, вибрати потрібну запчастину не важко. Якщо ви знаєте ключові параметри, які визначають сумісність запчастини.

Характеристики, які є важливими при виборі вбудованої клавіатури

 • серія, модель лептопа НР, наприклад, лінійка НР Pavilion 14-e Series, модель 14-e 000 Series;
 • розташування шлейфу: при покупці в інтернет-магазинi його можна визначити за фото в описі запчастини;
 • наявність чи відсутність кадру – спеціальної рамки, у якому встановлюється клавіатура.

Є й інші характеристики, які не впливають на сумісність пристрою з ноутбуком, але важливі для користувача:

 • розкладка клавіатури нанесена на кнопки: УКР, РУС, ENG;
 • підсвічування клавіш;
 • колір клавіатури та кадру;
 • розташування та кількість кнопок;
 • поверхня кришки клавіш – гладка чи матова.

Самостійний вибір комплектуючих до ноутбука дозволяє максимально швидко відновити працездатність комп’ютера та заощадити, адже користувач має можливість вибрати запчастину за найкращою ціною і не переплачувати посередникам.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.