Четвер, 30 Травня, 2024

У пошуках ліків: як одеситам знайти потрібний препарат

З початком військових дій серед багатьох одеситів, особливо тих, кому необхідно приймати певний препарат на постійній основі, почалися хвилювання щодо того, чи буде у них можливість отримання життєво важливих медикаментів.

Проте хвилюватися не потрібно, адже інсуліном, препаратами від таких хвороб, як: бронхіальна астма, серцево-судинні захворювання, психічні розлади, – одеські аптеки забезпечуватимуть відповідно до “Доступних ліків” (спрощеної програми).

Докладніше про це у нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Про придбання інсуліну

Інсулін поставляється до Одеси стабільно, а аптеки забезпечені ним у достатній кількості.

Кожен одесит, який має інсулінозалежний цукровий діабет, може легко одержати необхідний препарат (-ти) на підставі лікарського рецепту в тій чи іншій одеській аптеці, що відноситься до “Одесфарму”.

Однак, не варто забувати, що воєнний стан може стати причиною змін у робочому графіку аптек, тому краще попередньо уточнювати години роботи та наявність препаратів у телефонному режимі.

Про “Доступні ліки” в умовах війни

Серед одеських аптек, що належать до “Одесфарму”, триває робота відповідно до “Доступних ліків” (програми).

Військовий стан спричинив значне спрощення процедури, за якою видається рецепт на той чи інший необхідний препарат, виходячи зі спеціальної електронної програми.Якщо електронна система працює погано, то будь-який одесит може звертатися до будь-якого лікаря за отриманням звичайного паперового рецепту, який замінить електронний.

Такі рецепти видають будь-які лікарі, які займаються наданням первинної медичної допомоги, незалежно від наявності чи відсутності у пацієнтів декларації безпосередньо з цим лікарем.

Аптека повинна прийняти паперовий рецепт на препарат, який є частиною програми, та врахувати його саме у такому вигляді. А з появою технічної можливості медичними працівниками буде здійснено внесення запису щодо виданого рецепту до згаданого реєстру.

Ліки, що входять до згаданої програми, все ще доступні для отримання на безкоштовній основі, або за невелику доплату.

Відомості про препарати або інтернет – найкращий помічник

Початок війни ознаменувався збоями у роботі більшості аптечних закладів, і в доставці препаратів.

Внаслідок цього не кожна аптека може надати відомості так само оперативно, як раніше, тому пошук потрібного медичного препарату та отримання достовірних відомостей щодо його наявності краще здійснювати за допомогою електронного ресурсу Таблетки.юа.

Там відображені лише ті аптечні заклади, які продовжують працювати та надавати актуальні відомості щодо наявності препаратів.

Дані проходять оновлення погодинно.Крім цього, у разі виникнення критичної ситуації, українське МОЗ пропонує скористатися “гарячою лінією”, куди може звертатися кожен мешканець нашої держави, і одесит, зокрема, у разі виникнення критичної ситуації щодо забезпечення інсуліном, або іншим медикаментом.

Крім того, контакт-центр забезпечить кожного безкоштовною медичною консультацією.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.