Середа, 29 Травня, 2024

Стамбульський парк: як відпочити і що подивитися

В Одесі багато пам’яток, які допоможуть добре провести час, причому безкоштовно і без особливих проблем. Одним з таких місць вважається Стамбульський парк, який розташований на території Приморського бульвару.

Сам парк існує ще з 19 ст., проте донедавна від нього залишалися лише руїни. У 2017 році відбулося відкриття парку, а вже сьогодні він користується неабиякою популярністю.

Здавалося б, чим може здивувати звичайний парк? Більше на odessa-future.com.ua.

Пікнік

Одне з небагатьох місць в Одесі, де є дозвіл влаштувати відпочинок на газоні, полежати, розслабитись. Оскільки парк знаходиться в центрі міста, можна без проблем замовити швидку доставку із закладу прямо сюди або сходити за їжею самому.

Такий відпочинок нагадує пікнік з американських фільмів, дозволяє зібратись компанією, відчути атмосферу природи, надихнутись зеленими краєвидами та добре провести день.

Почитати наодинці

В Одесі не так легко знайти відокремлене місце, особливо в самому її серці. Іноді хочеться прогулятися одному або побути в тихому місці, щоб почитати або побути зі своїми думками наодинці. Розмір парку дозволяє це зробити. Тут, особливо, у першій половині дня, ніхто не заважатиме. Вздовж усього парку є комфортні лавки, різноманітні рослини, все це супроводжується співом пташок та шумом фонтану. Для комфорту відвідувачів скрізь встановлені вказівні таблички, тому Ви точно не загубитесь. Також є громадські туалети та безкоштовний Wi-Fi.

Користь здоров’ю

У парку можна не лише погуляти чи відпочити, але й провести час із користю здоров’ю та тілу. Тут зручно розташувалися різні тренажери, а поруч спеціально відведена доріжка для бігу та занять гімнастикою. Турники, перекладини, бруси, майданчик для баскетболу – все це відмінно підійде як дітям, так і дорослим. Також уздовж парку є дитячі майданчики з гірками та гойдалками, що не дозволить нудьгувати навіть найменшим.

Центральна площа

Після реконструкції у парку особливо почала цінуватися центральна площа. На ній розташовані різні альтанки, де можна посидіти та сховатися від дощу. Головною пам’яткою став фонтан “Грот Діани”, зроблений ще у 1890-х роках. Сьогодні фонтан став відомим та обожненим парковим елементом, де люди вишиковуються в чергу, щоб зробити фотографії,кинути монетку та загадати бажання.

Також парк змінює свій вигляд за сезоном. Взимку тут все прикрашено гірляндами, скульптурами тематичних зимі тварин, фотозонами і навіть приїжджає ярмарка, де можна випити смачний глінтвейн. Навесні, коли починають цвісти дерева, парк насичується приємним запахом і починає набувати зеленого вигляду.

Сьогодні, під час війни, кількість відвідувачів різко зменшилася: пізніми вечорами ніхто не ходить уздовж освітлених стежок ліхтарями, через комендантську годину. Талановиті хлопці не грають на музичних інструментах, мало збираються компаніями, влаштовують посиденьки, тому що повітряні тривоги не дозволяють цього зробити. Проте, вдень, все ж таки, можна зустріти людей за пробіжкою, або закохану парочку десь у відокремленому місці, дитячі майданчики як не порожні.

В Одесі можна знайти безліч цікавих парків, безкоштовних розваг, визначних пам’яток та інших місць для відпочинку, проте Стамбульський парк безперечно є обов’язковим, до відвідування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.