Субота, 25 Травня, 2024

Спортивна інфраструктура в Одесі

Фізична культура та спорт в Одесі страждає через брак фінансування. Відтак, у цьому питанні Одещина відстає від інших областей України. На це вказує стратегія розвитку Одеської області на період 2021-2027 років. Зменшилося фінансування з фондів профспілкових комітетів, підприємств, установ, організацій та розміри спонсорських і благодійних внесків. Це спричиняє слабкий розвиток спортивної інфраструктури та незадовільний стан спортивних об’єктів в містах і районах області. Далі на odessa-future.

При цьому щорічне оцінювання фізичної підготовки населення залишається основним у реалізації державної політики в галузі фізичної культури і спорту. Загалом, за стратегією також планується проводити понад 600 обласних спортивних змагань та забезпечувати участь спортсменів у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. До того ж планується збереження наявної мережі ДЮСШ в районах області.

Ремонт стадіонів в Одесі

На капітальний ремонт пришкільних стадіонів в Одесі кілька років тому виділяли сотні мільйонів гривень. Нагадаю, з 2017-го до 2019-го року в місті відремонтували кількадесят шкільних стадіонів. Тоді на це витратили близько 200 мільйонів гривень. На майже кожному відкритті таких стадіонів мер міста Геннадій Труханов урочисто перерізав червону стрічку і заявляв про турботу з боку міської влади. 

Однак попри виділені 20 мільйонів та ремонт, на стадіонах шкіл номер 17 та 22, що на вулиці Махачкалинській, поржавілі ворота, а баскетбольні кільця знову потребують ремонту. Поржавілі труби та зруйноване покриття маємо за 22 мільйони на стадіоні школи номер 86 на Академіка Вільямса. Найдорожче місту обійшовся стадіон навчально-виховного комплексу Гармонія на Олександра Невського – понад 50 мільйонів гривень. Тепер огорожа футбольного поля стоїть пошкодженою, а на основних зонах для тренувань повісили замок.

До того ж вже понад 2 роки не завершується реконструкція стадіону Одеської державної будівельної академії на Пішонівській. До того ж повинні були збудувати сучасний спортмайданчик із різноманітними силовими тренажерами. Це єдине місце на Молдаванці, де жителі району могли займатися спортом. На реалізацію мали виділити понад 6 мільйонів гривень. 

Альтернативи стадіонів 

Як альтернативу стадіонам міські чиновники пропонують одеситам займатися на спортивних майданчиках, що періодично урочисто відкриваються в Одесі. Оснащені вони по-різному, але базове спортивне обладнання, тобто: декілька перекладин, або турнік, бруси, чи стійка для віджимання – є на всіх. Згідно зі Спортивною мапою міста: в Суворовському районі таких майданчиків – 15, у Приморському – 8, у Київському – 4 і у Малиновському – 8.

А до 2032-го року в Україні планують акцентувати увагу на розвитку спортивної інфраструктури. У міністерстві навіть розробили стратегію, згідно з якою, вже за два роки в Україні з’являться міжнародний олімпійський центр в Конча-Заспі, понад сто нових стадіонів, а також – спортивні парки в кожній області. У міністерстві розповіли, що мають на меті збільшити кількість громадян, які займаються спортом, з шести до чотирнадцяти мільйонів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.