Середа, 29 Травня, 2024

Санаторій Чувиріна: лікувальний заклад, якого більше немає

Невелика ділянка території на Французькому бульварі, огороджена досить високим парканом, відома багатьом. Повз нього проходять із проспекту Шевченка студенти університету ім. Іллі Мечнікова. Поруч пробігають трамваї, які відвозять пасажирів до Аркадії, колись один із найзеленіших мікрорайонів міста. Більше на odessa-future.com.ua.

Лише мешканці міста зі стажем у кілька десятків років знають, що за тим парканом був простір, де лікували людей. Приблизно з середини тридцятих років 1930-х минулого століття тут працював туберкульозний санаторій ім. Чувиріна. На самому початку заселення на цій ділянці, прописаній на Французькому бульварі, 30, знаходилися дача Міщенко, дача Анатри та будиночок для прислуги.

Як жив санаторій та його мешканці

У далекі тридцяті роки минулого століття існувало модне явище роздавати вулицям та площам, будинкам культури та паркам імена видатних особистостей. Не важливо було, як вони пов’язані з містом і, взагалі, чи був цей зв’язок. Вулиці Карла Маркса, Клари Цеткін та низка інших стали на кілька десятиліть топонімами міста.

Михайлу Євдокимовичу Чувиріну, лідеру радянських профспілок, пощастило менше. Вулицю на його честь не назвали, зате йому дістався санаторій, об’єкт у курортній зоні. Мабуть, це сталося через те, що комплекс будівель належав Центральній раді профспілок.

У різні роки тут проводилося лікування опорно-рухового апарату, гінекологічних захворювань та периферичної нервової системи. У лікувальному корпусі розташовувалися кабінети фізіотерапії та рентген-досліджень, зуболікарський кабінет та кабінет лікувальної фізкультури.

Як пише сайт “Вікна Одеси”, у здравниці було передбачено гідропатичне відділення з його вуглекислими, радоновими, морськими та іншими ваннами; всі види душ. Своїм брудом ділився Куяльницький лиман.

Для пацієнтів було передбачено різні культурно-масові заходи. За 28 днів перебування, визначених путівкою, пацієнти могли також відвідати зимовий клуб та літній кінотеатр, почитати книги та свіжу періодику у бібліотеці, взяти участь у різних спортивних змаганнях на спеціальному майданчику.

Сьогодні здається, що це було давно, тим не менше, ще якихось 10-12 років тому на цій території лікували дітей із серцевими захворюваннями.

Медустанови немає, але триває битва за землю

Поступово медичний заклад перестав існувати, територія виявилася покинутою, але зовсім не забутою. У 2005 році власником ділянки стало ТОВ “Авіком”, яке виконало ремонт вартістю 2,1 мільйона гривень, що не були сплачено. Навколо ділянки почалися судові процеси, а 2016 року тут спалахнула сильна пожежа. Як свідчили очевидці, на території постійно були люди без певного місця проживання, які могли поводитися з вогнем без дотримання норм безпеки.

Нещодавно колишня дача Анатри була викуплена під час аукціону. Новий власник, який побажав залишитись невідомим, передав у власність благодійній організації “Корпорація Монстрів”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.