Четвер, 30 Травня, 2024

Про одеський напівмост Сикарда та причину його яскраво-рожевого кольору

Над територією, де розташований Деволанівський узвіз знаходиться місце розташування трьох мостів – Новіковського, Строганівського та Коцебу. Колись їхня кількість була більш розширеною. Однак термін “трьох мостів”, навіть з погляду сьогодення, є не дуже правильним. Точніше і правильніше говорити про три мости і ще половину одного. Це все через те, чим ознаменовується початок узвозу, і представлено Сикардовським полумостом.

Саме про нього, його особливості, історичне минуле, архітектурні загадки та яскраву сьогоднішню відмінність піде мова в нашому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Серед одеситів він називається напівмостом. Все через те, що від самої мостової споруди практично нічого не збереглося, незважаючи на те, що місцезнаходження є знаковим. А з огляду на події сьогоднішнього дня – навіть занадто знаковим. Проте спершу поговоримо на тему напівмосту, його історії та архітектурні таємниці.

Коротка історична довідка

Як зазначено у відкритих історичних джерелах, виникнення Сикардовського мосту відноситься до двадцятих років дев’ятнадцятого століття. Його назва була присвячена одеському купцю з італійським походженням, Карлу Сікарді.

У реаліях сьогоднішнього дня, про колишню мостову споруду нагадують лише фрагменти, які колись являли собою огорожу та яму, яка місцевими жителями була пристосована під гаражні приміщення.

Різні джерела згадують про цю споруду, як про напівмост.

Може вона на самому початку будувалася як напівмост?

Авторська думка

Про це Тетяною Федоровою, яка працює в Одеській філії Науково-дослідного інституту, який займається проектно-реконструкційними роботами, в одній з її авторських робіт про одеські мости, розповідається, що будівництво Сікардівського напівмосту відбувалося одразу після того, як було збудовано Новіковський. І відомостей щодо того, що на самому початку його будували як напівмост, немає, тому, швидше за все, він будувався у вигляді повноцінного мосту.

Таким чином, до наших днів згадана споруда дійшла до нас, у вигляді представлених залишків парапету та ямою, де розташовуються гаражні будівлі.

Точно згадають усі

І якщо ви цю історію про “шматок мостової споруди” давно знали, але призабули, то крім нашого матеріалу, вам нагадає про це ще одна особлива деталь. Справа в тому, що у старовинних мостових парапетів з’явилася відмінна риса у вигляді “кислотного” яскраво-рожевого кольору, яким вони були пофарбовані. Тож не звернути увагу на залишки колишнього мосту просто не можна.

Може це і стало основною причиною рішення щодо фарбування та вибору саме такого кольору? Щоб одесити згадали, що це місце є знаково-історичним та незвичним?

Втім, цей колір дуже нагадує ще один історичний об’єкт, представлений найстарішим одеським будинком (місцем розташування якого є вулиця Торгова), а точніше його колонами, яким колись теж надали подібний відтінок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.