Четвер, 30 Травня, 2024

Подорожуємо Одеською областю: про багатства бессарабської перлини

Приблизно за двісті кілометрів від Одеси, знаходиться місце розташування Фрумушики-Нової, яку називають бессарабською перлиною, і яка так подобається туристам.

В нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на 048.ua  ми розповімо про основні визначні пам’ятки цього дивовижного краю, а також згадаємо про найбільш відомі та традиційні страви, якими там дуже люблять частувати всіх гостей.

Історична довідка

В 1946-тому році це молдавське село було знищено, мешканці виселені, будинки зруйновані, а замість них були створені артилерійські стрільбища. 

У 2006-му бізнесмену Олександру Паларієву прийшла ідея щодо відродження пам’яті про його пращурів, тому він почав з будування овечої ферми, якій вдалося через кілька років стати цілим етно-поселенням, яке показує гостям особливу культуру.

Про найбільш високу світову статую 

В 2016-тому у Фрумушиці встановили  гранитну статую чабана, яку на офіційному рівні визнали найвищою “пастушою статуєю” на всій планеті. Її довжина досягає шістнадцяти метрів, а вага – більше тонни. 

Музейні досягнення

У поселенні також є незвичний музей, який розміщений прямо на вулиці. Його тематикою є Радянський Союз. 

Там можна побачити понад сотню скульптур із бюстами, монументами, барельєфами, які зображують знаменитих діячів радянської доби. Колекція експонатів збиралася як на обласному рівні, так і за участю інших регіонів нашої держави.

Крім цього музей дозволяє поглянути на вигляд національних подвір’їв дев’ятнадцятого-двадцятого століть, а також відчути самобутню культуру, якою так дорожать: український, молдавський, болгарський, гагаузький, російський, німецький та єврейський народи. 

Говорячи про місцеві музеї, важливо згадати ще про один – краєзнавчий, який складається, як з традиційних культурних і побутових елементів, так і з національних предметів побуту. 

Про скульптурний парк-музей

Прямо на вулиці можна побачити велику кількість скульптур, які дозволяють познайомитися із бессарабським історичним минулим.

Про пам’ятний меморіал 

Даний меморіал встановлено в пам’ять про всіх знедолених жителів, які були виселені з рідних територій сіл Фрумушики, Рошії, Гофнунгсталя, Кантеміра і Зурума. 

Про вівцекомплекс

Бессарабія завжди була пов’язана із вівчарством.Тут переважає каракульська порода овець, яка пов’язана з розвитком вівчарської сфери нашої країни. 

Про лавандове поле

Кожен рік, у червні місяці тут відбувається цвітіння лаванди. 

Тож фотосесії з пікніками в цей час є нерідким явищем. 

Традиційна гастрономія 

Звичайно ж, головним “атрибутом” цього етно-поселення є вино та овеча бринза. Вино створюють відповідно до традиційного сімейного рецепту, а використовують для цього місцеві виноградні сорти. Тут проводяться дегустаційні заходи та діляться історією будівництва винних льохів. 

У поселенні також є кафе, де можна скуштувати бессарабську кухню, а основним видом м’яса, яким тут частують є баранина.

Фото: 048.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.