Середа, 12 Червня, 2024

Історія Військового шпиталю

Місцем, де розташований старий корпус, що належав Одеському окружному шпиталю (на даний момент він є військово-медичним клінічним центром у Південному регіоні) є територія одеського Французького бульвару.

Лікарню назвали на честь такого генія медицини, як Микола Іванович Пирогов.

У нашому матеріалі на odessa-future з посиланням на monuments.top ми розповімо про історію одеського Військового шпиталю.

Установа з найкращою славою

Рапорт від 18-го квітня 1797-го, складений губернатором Бердяєвим, містить перші згадки про установу.

1808-го шпиталь був серед тих, які містилися у списку, складеному представниками Військового міністерства.

1816-го він став частиною восьмого корпусу, а протягом 1825-1855-х приймав поранених у бою солдатів.

Одеський округ з його військовою медициною протягом 1881-1884-х мали найкращу славу. Тут смертність була мінімальною, а випадки одужання дуже частими.

У період громадянської війни шпиталь із представниками його військово-медичного колективу чинився сильний опір захворюванням інфекційного характеру.

Найкращі розуми медицини

До медичного закладу та його історії мають безпосереднє відношення багато видатних медичних діячів. Так, висококласною лікарською діяльністю у стінах шпиталю відзначилися найкращі розуми медицини в особі академіка Соловйова, професорів Гешеліна, Гіммельфаба, Дробинського, Аряєва, Угрюмова тощо.

Відкриття клінік

1920-й ознаменувався відкриттям на території шпиталю клінік Медіна – терапевтичної, гінекологічної, кардіологічної, отоларингологічної.

Про завідувача

Протягом 1921-1929-х завідуванням клініки довірили займатися Гешелліну, який був військовим лікарем Першого рангу, та який у Другу Світову війну служив у Північнокавказьких шпиталях.

Офтальмологічна підготовка

У 30-ті в установі удосконалилися фахівці у галузі офтальмології, а керував цим процесом сам Володимир Петрович Філатов. Там викладалася тканинна терапія. Вітчизняній медичній школі вдалося стати витоком великої кількості Філатовських учнів, яким відведено величезну роль у сфері медицини.

Воєнний час

З початку Другої світової війни установа стала найбільш кваліфікованим шпиталем. Завдяки його фахівцям було виліковано стільки людей, що їхня кількість обчислювалася тисячами.

Післявоєнний час

У повоєнний період років зруйновані приміщення були виділені під відновлення, а паралельно до цього йшло будівництво нових корпусів, які наділялися сучасною технікою, що значно покращило лікувально-діагностичну роботу.

Традиція поліпшення та вдосконалення роботи шпиталю триває й у наші дні. Установа продовжує користуватися величезною популярністю не тільки у військовослужбовців, але також у звичайних одеситів, які з великою повагою говорять про шпиталь та його висококласних фахівців, які продовжують рятувати життя, демонструючи глибоку обізнаність, витримку та неймовірну відданість своїй непростій професії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.