Середа, 29 Травня, 2024

Дивовижне озеро на території двору легендарного одеського будинку

Про одеський Будинок з атлантами знають, як одну з одеських візитівок та пам’яток. І в цьому немає жодних сумнівів, адже ця споруда є воістину легендарною.

А у кожного знакового місця має бути своя легенда чи якась родзинка, без якої не буде так цікаво.

Ось і щодо згаданої будівлі існує історія про те, що на території двору за минулих часів було озеро.

У нашому матеріалі на odessa-future , з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розберемося, чи це правда.

Озеро на дворовій території?

В одному з відкритих джерел повідомляється, що територія внутрішнього двору Будинку з атлантами дуже незвичайна. Вона є відкритою з одного та з другого боку, – через першу можна вийти до Тещиного мосту, а через другу – до обриву, розташованого над місцем, де знаходиться Військовий спуск. Коли споруду тільки збудували, у внутрішній дворовій частині було місце розташування гарної альтанки та кам’яних гротів. Крім цього, там було штучне озеро.

Думка історика

За словами одеського історика Сергія Матвєєва, згадана споруда використовувалася як дохідний будинок, і його власником була родина Фальц-Фейнів. Сама будівля здавалася внайм. А місцем проживання господарів був двоповерховий будинок, який розташовувався по сусідству. Звідси й виникла спільність дворів та проходів.

Однак, що стосується озера, то одеським істориком стверджується той факт, що це неправда, адже він навіть проводив вимірювання всього двору, і дійшов висновку, що навіть найменше водоймище там просто не змогло б поміститися.Але чоловік зазначає, що в наявності палісадників, де були квіти та найкрасивіші дерева, і в тому, що вони були справжніми прикрасами дворової території, – немає жодного сумніву. Це правда.

З чого почалася історія про озеро?

За словами Сергія Матвєєва, напевно, причиною цього є звичайна плутанина. Справа в тому, що згадана сім’я, крім одеської будівлі, була також власником палацу, місцем розташування якого була Херсонська губернія, а саме Преображенка. І саме та палацова споруда була наділена величезним парком, озером, островом і гротом.

Головне, щоб скелю не зруйнували

Деякі краси згаданого одеського двору можна спостерігати здалеку – з території, яка знаходиться поруч з Тещиним мостом.

А якщо спуститися нижче, до Військового узвозу, то можна побачити іншу “красу” у вигляді скелі (схилу), де майже розпочали велике будівництво. Ця місцевість перебуває під тією красивою історичною спорудою, яку ми згадували вище.

За словами Сергія Матвєєва, щодо самого будинкового комплексу, який належав Фальц-Фейнам, наразі великих загроз не існує, адже його місцем розташування є скельне утворення, що, до речі, було дуже грамотним рішенням. Проте, в тому й річ, що все це тільки “на даний момент”. Адже початок будь-якого будівництва, “вирівнювання” схильної поверхні та задавлювання паль, має шанси стати причиною руйнування скелі, а це може викликати сумні наслідки й для легендарноі одеськоі споруди.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.