Неділя, 26 Травня, 2024

Цвинтарне диво: про мироточення одного з пам’ятників на Другому християнському цвинтарі

Другий християнський цвинтар є одним із найстаріших в Одесі. Там можна побачити безліч старовинних родинних склепів та могил відомих особистостей, які відіграли важливу роль в історії нашого міста. Більше на odessa-future.com.ua.

Цей цвинтар продовжує бути місцем, яке не перестають вивчати історики та краєзнавці. Адже на території цвинтаря знаходиться стільки поховань, що цікаві відкриття та факти “спливають” із завидною частотою.

Проте, Другий християнський цвинтар є не лише місцем, де поховані визначні особи та перші жителі нашого міста, – часом там відбуваються справжні чудеса. Причому йдеться не тільки про містичні речі, появі яких сприяє саме місце, але також про справжнє світле диво, яке є добрим знаком і вселяє надію на краще.

Докладніше про те, що відбувається на старовинному одеському цвинтарі, і в чому полягає це “диво” – у нашому матеріалі, з посиланням на od-news.

Особлива ділянка

Поряд із храмом, присвяченим Димитрію Ростовському на Другому християнському цвинтарі в Одесі, розташована ділянка, яка стала останнім притулком для православних священиків.

Наразі там уже не проводять поховання. Проте саме ця ділянка відома могилою, де покоїться протоієрей Віталій Кузенко, який народився в 1916-му, а помер – у 2000-му.

Життєвий шлях одеського протоієрея

Відомо, що в молоді роки протоієрей Віталій був одним із танцівників балету в Львівському Оперному театрі.Пізніше він став одним із найбільш успішних студентів медичного інституту, а в період Великої Вітчизняної Віталій займався порятунком поранених.

Після того, як було здобуто Перемогу, він вирішив одружитися зі своєю коханою дівчиною. Але, на жаль, шлюб виявився недовгим, тому що молода дружина раптово померла.

Це і стало головною причиною того, що Віталій прийняв рішення щодо ведення чернечого способу життя.

У шістдесят років він розпочав шлях священика. Також він був одним із духівників в одеському Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі.

Шанований старець

Протоієрей допомагав дуже багатьом віруючим. Його шанували, як прозорливого старця.

За словами одеситки Марини, яка є співочою в цвинтарному храмі, коли був похорон протоієрея, навколо не було де яблуку впасти. Монахів було дуже багато. Ну, а незабаром пам’ятник почав… мироточити.

Місце, де відбуваються чудеса

Одесити розповідають, що поруч із могилою протоієрея відбувається безліч незрозумілих чудес.

Так, за словами одеситки Марії, вона особисто бачила, наскільки біснуватим стає погано біля могили старця. Вони починають падати на землю, кричати, а їхнє тіло, ніби викручується.

Спочатку миро з’явилося на дерев’яному хресті. А коли встановили пам’ятник, то почав мироточити й він.

Справедливо зазначити, що в мироточенні пам’ятника вдалося особисто переконатися і відомому православному кінорежисерові Сергію Бакуменку, який згодом також згадував про дивовижне явище, яке він побачив на власні очі.

Фото: Кирилла Печерика/pushkinska.net, od-news

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.