Вівторок, 28 Травня, 2024

“Велика реставрація” для Одеської філармонії

Одеська філармонія вступила в своє сторіччя. Справжнім подарунком до цієї знаменної дати стало повідомлення про те, що будівля храму високої музики включено до державного план реставрації. Про це на ювілейному заході на честь 90-річного ювілею розповів губернатор нашого регіону Сергій Гриневецький, який звернувся до колективу культурного закладу та гостям свята. Далі на odessa-future.

Народне визнання колективу

Одеська філармонія та її колектив, багато учасників якого відомі далеко за межами як будівлі на Буніна, 15, так і Одеської області, заслужила таку повагу. Уваги, зверненого з Києва, домоглися як артисти, які заклали фундамент успіху філармонії, так і сьогоднішні виконавці: Сергій Терентьєв, Олексій Ботвінов, Хобарт Ерл і багато інших.

Колектив філармонії продовжує розвивати традиції своїх попередників, надаючи їм нові форми. Їх музика звучить у всіх кінцях міста, радуючи слух меломанів. Вони співпрацюють з трьома десятками громадських організацій, які піклуються про соціально незахищених одеситів.

У період самоізоляції колектив філармонії організував онлайн-концерти, на які можна було “прийти”, пройшовши за посиланням оголошень в соціальних мережах.

Одним з найоригінальніших виступів став виступ оркестру під Хобарта Ерла у день відкриття після ремонту Олексіївської площі на Молдаванці. Здавалося б, захід звичайнісінький, оркестром міг би і хтось інший керувати. Однак для маестро Ерла немає другорядних концертів тим більше, коли мова йде про доброту.

26 червня цього року, під час свята на Молдаванці, маестро диригував оркестром, який подарував свято музики в музеї Міськелектротранспорту. Захід було дано для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації, а один щасливчик, який отримав з рук диригента його паличку, навіть спробував себе в цій ролі, хоча трохи був збентежений.

Філармонії – гідний зовнішній вигляд

В ході ювілейного свята С. Гриневецький звернув увагу на те, що будівля філармонії потрапило в список шедеврів архітектури складений в офісі Президента України.

“Президент виконав свою обіцянку і в рамках реалізації його програми “Велика Реставрація” почнуться роботи з реставрації будівлі Бернардацці, в якому розташовується Одеська обласна філармонія”.

Першим кроком на шляху реалізації проекту реставрації одного з найкрасивіших будівель міста стало проведення тендеру на першочергові роботи. А весь цикл робіт буде сприяти тому, щоб будівля на розі вулиць Пушкінської та Буніна знову стала б об’єктом історії, культури та архітектури міста, який не соромно показати гостям.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.