Четвер, 30 Травня, 2024

Розвиток Одеської циркової споруди

Одеса, яка була відома, як великий торговий чорноморський центр, часто відвідувалася прославленими трупами і відомими артистами того часу. 

А коли в місті з’явився цирк, там почали показувати виступи знаменитих майстрів манежу, пише odessa-future.com.ua.

Але так було не відразу. Одеське циркове спорудження пройшло великий і довгий шлях до знаходження свого сучасного вигляду і світової слави. 

Будівлю безліч разів перебудовували, причому робили це абсолютно різні люди, в абсолютно різні часи, а також з різних причин і за наявності різних передумов. 

У нашому матеріалі з посиланням на 

hor.net.ua ми хочемо розповісти про етапи розвитку споруди, яке дарує кожному одеситу подорож в дитинство. 

Балаганий початок 

Початок 19-го століття для нашого міста ознаменувалося цирковими балаганами, яких було безліч. А площі з базарами були сповнені скоморохів, фокусників і поводирів з ведмедями. 

На різдвяні свята наступала пора народних гулянь з розважальними містечками і всіма необхідними для цього атрибутами. 

Балаган є легкою тимчасовою спорудою. Він будується з досочного матеріалу. Оснащений глядацьким залом з першими лавочними місцями і загоном, де публіці потрібно було стояти. 

Навпроти балагану встановлювали спеціальні балкони, куди виходили артисти і показували свої найкращі номери. 

Етапи розвитку цирковоі споруди 

Історія одеськоі цирковоі споруди почалася з 1857-мого, коли антрепренером Годфруа було реалізовано зведення першого, примітивно обладнаного цирку. 

Через певний проміжок часу пройшло зведення дерев’яного цирку.

Далі для виступу французьких циркачів провели зведення великого кам’яного будинку, який після виступів став Маріїнським театром, де проходили постановки оперного і драматичного характеру. 

Коли Альберт Саламонський приїхав в Одесу на гастролі зі своєю програмою і артистами, він так полюбив наше місто, що вирішив почати тут будівництво стаціонарного цирку. 

У 1879-тому вулиця Коблевська отримала першу циркову кам’яну споруду, до якоі було підведено центральне опалення. З цього моменту почалася історія легендарного одеського циркового закладу. 

У 1889-тому вищевказане спорудження було розібрано, і Вільгельмом Санценбахером, який володів пивоварним заводом, було прийнято рішення щодо будівництва новоі цирковоі будівлі, що йому і вдалося, і в 1894 -тому настало іі відкриття. 

Ось так поступово виникало сучасне одеське циркове спорудження. Воно дуже улюблене артистами і його обожнюють глядачі. Тут відчувається дух неймовірноі аури, чим не можуть похвалитися величезні сучасні циркові будівлі. Глядачі перших рядів мають шанс ще більше відчути всю цю чарівну атмосферу, перебуваючи в мінімальній відстані від манежу, а у артистів є можливість встановлення безпосереднього контакту з кожним своїм глядачем. 

Фото: hor.net.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.