Субота, 15 Червня, 2024

Відновленням ТЮГу хоче зайнятися фірма зі скандальною репутацією

Про реставрацію Одеського ТЮГу говорять вже досить давно, проте ґрунтовно до цього питання, схоже, вирішили підійти тільки зараз. Так, уже було проведено тендер, про результати якого, на сьогоднішній день, дещо стало відомо. Так, “Укрспецпроекту”, скандальній фірмі, може випасти честь реставрувати будівлю Одеського ТЮГу, місцем розташування якого є вулиця Грецька. Компанія є переможцем тендеру (який оголосив обласний департамент з капітального будівництва та дорожнього господарства), в ході якого обирався підрядник, і на даний момент перебуває в очікуванні підписання необхідних документів. Тим не менш, не дивлячись на все це, остаточно поки невідомо, чи довірять даній організації займатися ремонтом одеського театру. Причиною цього є сумнівна репутація компанії та її керівництва, в чому одесити мали змогу наочно переконатися за результатами діяльності згаданої організації, а також на прикладі резонансних справ, пов’язаних із нею.

Докладніше про обсяг запланованих робіт, сумніви щодо компанії-переможця тендера, і причини цього, – у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на 8News

Вигідна пропозиція

На самому початку чиновниками був оцінений обсяг ремонтно-реставраційних робіт щодо фасаду та даху споруди ТЮГу в одинадцять мільйонів п’ятсот вісімдесят тисяч гривень. “Укрспецпроектом” було запропоновано найбільш вигідну ціну – десять мільйонів сто дев’яносто тисяч гривень. 

Фронт роботи

Відповідно до технічного завдання, у будівлі ТЮГу буде проведена заміна вікон та дверей, посилення стін, заміна карнизів, реставрація фасаду, відновлення ліпнини, ремонт даху, гідроізоляція фундаменту та ремонт балкона.

Крім цього, на поліпшення очікують також навколотеатральну територію. Так, вулиця Грецька (та її частина, яка є місцем розташування театру) буде обладнана новою плиткою та бордюрами. 

Сумніви присутні

Однак, як виявилося, те, що підряд буде реалізовуватися “Укрспецпроектом”, – це ще не точно.

Адже за період останнього року чиновники, з різних приводів, дедалі більше відмовляються співпрацювати з реставраторами. Причиною цього є гучні скандали. Компанія, у свою чергу, намагається не пропускати різні тендери, щоб взяти в них участь, а якщо їх там наздоганяє провал, то вони починають скаржитися до Антимонопольного комітету з метою блокування тих чи інших торгів. 

Нагадаємо, що про “Укрспецпроект” у нашому місті пам’ятають реставрацію одного з шедеврів одеської архітектури, представленого Будинком Руссова. Причому компанія зарекомендувала себе не в найкращому світлі і не найкращим реставратором. Так, після того, як було завершено реставраційний процес, голова однієї зі скульптурних статуй на фасадній частині явила світу… пластикову пляшку, що ховалась у ній. 

Крім цього, стали відомі резонансні подробиці, згідно з якими колишня керівник цієї організації – Олена Сердюк, підозрюється у крадіжці п’яти мільйонів гривень, яка була скоєна під час проведення реставрації щодо вказаної архітектурної пам’ятки.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.