Середа, 29 Травня, 2024

В Одесі з’явився новий мурал “Рівність”

Стріт-арт вже давно перестав асоціюватися з вандальним спотворенням стін. Мурали на Одеських будівлях мають в собі не лише естетичне, а й глибоке смислове навантаження. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Так, на стіні будинку, що розташований по вулиці Успенській, 2 з’явилося зображення улюбленої у всьому світі головоломки – Кубика Рубіка. Різнокольоровий мурал, що складається з яскравих квадратів з відбитками долонь, отримав назву «Рівність». Поруч із малюнком нанесено напис: ВСІ ЛЮДИ ВСІ РІВНІ.

10 грудня відзначається день захисту прав людини, до якого було приурочено відкриття «Рівності». Цього дня у 1948 році було прийнято Декларацію прав людини. Документ, хоч і має рекомендаційний характер, є універсальним актом із захисту прав людини. Він втілює спільні для всіх права та ідеали. Ініціатором акції виступив голова Одеського фонду місії ООН з прав людини в Україні – Діармуд Кунніфф. Він розповів, що Кубик символізує суспільство, яке складається з різних, але рівноправних його членів.

Усі мають рівні права, незалежно від уподобань, національності та релігії та лише об’єднавшись, люди можуть досягти чогось значущого.

На відкритті муралу була присутня директорка департаменту туризму Одеської міської ради – Тетяна Маркова. Вона розповіла про те, що буллінг та хейтинг глибоко проникли в усі верстви життя сучасної людини. Кожна особа унікальна, її життя має безумовну цінність. Зображення Кубика Рубіка має нагадувати про рівність кожного з нас.

Поруч із Кубиком на стіні розташована табличка, на якій нанесений шрифт Брайля та QR-код, за допомогою якого можна дізнатися про прояви дискримінації та способи протистояння їй.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.