Середа, 29 Травня, 2024

Одеська філармонія оточена риштуванням та агітплакатами за президента

Національна архітектурна пам’ятка у вигляді Одеської обласної філармонії оточена риштуванням та великими плакатами, які доносять до відома одеситів інформацію про те, що роботи відносно цього об’єкту проводяться в рамках реставраційної програми президента.

Докладніше про те, хто насправді виділив кошти на реставрацію, чи вся сума була надана, а також з чого все це починалося, – у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на dumskaya.net.

Хто справді виділив кошти на реалізацію проєкту

На проведення першого етапу робіт необхідно практично п’ятдесят чотири мільйони гривень, з них державою (Кабінетом Міністрів, а не президентом) було наразі виділено тридцять мільйонів.

Майбутній обсяг робіт

“Екстер’єр-дизайну”, який є переможцем тендеру, необхідно буде зайнятися зняттям аварійних елементів декору, розбором покрівлі споруди, зведенням тимчасової покрівлі, посиленням фундаментів та стін споруди, створенням гідроізоляції та закладанням тріщин.

З чого все починалося

Нагадуємо, будівля філармонії викликала інтерес глави української держави, коли він приїжджав до нашого міста ще на початку осені 2020-го.

Президентом Зеленським було анонсовано “масштабну реконструкцію” споруди, проте пізніше стало ясно, що, на щастя, під цим малися на увазі все-таки реставраційні роботи. Адже відповідно до положень чинного законодавства, щодо архітектурних пам’яток можна проводити реставрацію, а от реконструкцію – ні.

У вересні 2020-го філармонію було оглянуто Олександром Ткаченком, який тоді очолював Мінкульт.Свій приїзд він резюмував тим, що будівля має стати державною власністю та щодо неї мають бути проведені реставраційні роботи за кошти держави.

Так, за словами чиновника, для початку робіт потрібно провести передачу об’єкта на баланс Мінкульту. Потрібно, щоб філармонію офіційно визнали національною. І лише тоді держава зможе зайнятися контролем процесу проведення робіт.

Тоді Ткаченко повідомив, що початок реставрації запланований на наступний року (тобто на нинішній, 2021-й), і перше, що буде зроблено, – це ремонт вентиляційної системи.

Весь обсяг робіт обійдеться у сто п’ятдесят – сто сімдесят мільйонів гривень, а закінчити реставрацію планують до 2024-го.

Навесні поточного року управлінням з капітального будівництва при Одеській обласній адміністрації було оголошено тендер щодо розробки проєктно-кошторисних документів для ремонтно-реставраційного процесу.

Коротка довідка

Зазначимо, що Нова біржа була побудована в 1899-му. Кошти на будівництво було виділено одеським купецтвом, яким для цього навіть було взято кредит.

В результаті, на будівельні роботи, меблі та обладнання було витрачено більше мільйона рублів (це була колосальною на той час сума).

Стилем споруди є венеціанський неоренесанс. 

Спочатку ця будівля була місцем розташування Нової купецької біржі.

А філармонію там розмістили в 1937-му.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.