Субота, 25 Травня, 2024

Нові подробиці реставрації: Худмузей реставруватиме компанія, яка займається ремонтом філармонії

Нарешті відбулося проведення торгів щодо вибору організації, яка займатиметься ремонтно-реставраційними роботами в Одеському художньому музеї, пише odessa-future.com.ua.

Заявки на те, щоб стати учасниками аукціону, були подані п’ятьма організаціями. Проте переможцем виявилася “Екстер’єр-дизайн”, яка повідомила про свою готовність відновити архітектурну пам’ятку за сто дев’ять із половиною мільйонів гривень.

У ролі замовника робіт виступив облдепартамент з капітального будівництва та дорожнього господарства, яким на початку ремонтний процес був оцінений у понад сто п’ятдесят два мільйони гривень.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на 8News.

Що потрібно зробити?

На даний момент фірма-переможець перебуває в очікуванні рішень, які мають бути винесені представниками тендерного комітету. У разі підписання угоди все ж таки відбудеться, то завершення ремонтних робіт має бути завершено до кінця 2022-го. Обсяг робіт буде досить масштабним.

Так, у споруді необхідно провести посилення перекриттів, ремонт покрівлі, підлоги, фарбування стін, оновлення ліпного декору, реставрацію ліхтарів, фасаду, проведення гідроізоляційних процесів, переміщення санвузлів, заміну каналізації з радіаторами, встановлення кондиційних, вентиляційних пристроїв, протипожежної установки, обладнання ліфтових кабін. Окрім цього, потрібно провести видалення брудно-цвілених елементів, які покривають предмети музейного живопису, а також зайнятися благоустроєм у вигляді розбирання асфальтобетонних шарів та тротуарного облаштування, у чому допоможуть бетонні та гранітні плити, реставрацію огорожі, встановлення урн з лавками, а також газону.

Спроба номер два

Справедливо зазначити, що проведення тендеру відбувалося вже вдруге, де вибирався підрядник, який реставруватиме Художній музей.

Проведення першого тендеру було визнано таким, що не відбувся внаслідок того, що заявку на те, щоб стати учасником аукціону було подано лише “Укрспецпроектом”, а для того, щоб провести торги, потрібні хоча б дві компанії. На той момент за проведення ремонтних робіт готові були виділити суму, меншу на десять мільйонів гривень.

Не перший об’єкт

До цього з’ясувалося, що “Екстер’єр-дизайну” доручили зайнятися відновленням таких об’єктів, як Одеська філармонія та Музей західно-східного мистецтва. Дані споруди разом з Худмузеєм ремонтуватимуть відповідно до держпрограми “Велика реставрація”, а кожен тендер був оголошений обласним департаментом з капітального будівництва та дорожнього господарства.

Загалом за всі три споруди конторі нададуть двісті тридцять чотири мільйони гривень.

Сумнівна репутація

Організація нерідко надає співпрацю Міській раді та фігурує у кримінальних провадженнях Національної поліції та Служби безпеки.Зазвичай вона підозрюється в тому, що неякісно виконує роботу, за яку беруться гроші, як за повноцінно виконану.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.