Неділя, 26 Травня, 2024

Міськрада обіцяє: Музею Михайла Жванецького бути

Багатьох одеситів порадувало повідомлення про те, що міське керівництво розпочало капітальний ремонт квартири по вулиці Старопортофранківській, 133, де провів свою молодість знаменитий письменник-сатирик Михайло Жванецький. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Перш ніж розпочати роботи, фахівці провели детальну фото- та відеофіксацію обстановки. Всі меблі, віконні рами та двері планують зберегти та відреставрувати.

Наразі робітники роблять заміну покрівлі над квартирою Жванецького, зміцнюють стіни та фундамент будинку. Після цього буде замінено міжповерхові перекриття, а також інженерні комунікації. На останньому етапі справа дійде до оздоблювальних робіт.

Як зазначалося раніше, музей створюватиметься не на порожньому місці, а з використанням досить масиву архівних матеріалів, що проливають світло на життя і творчість нашого земляка. Створення музею обов’язково стане поштовхом до поповнення накопичених артефактів.

Початком процесу створення музею-квартири на згадку про нашого відомого земляка стало відповідне клопотання його вдови Наталії Жванецької. Місцем для нової культурно-просвітницької установи культури було запропоновано квартиру № 16. Саме в ній проходять ремонтні роботи. У приміщеннях зберігся ряд автентичних елементів інтер’єру, які хранять незриму присутність їхнього колишнього мешканця.

Клопотання про створення музею знайшло відгук у міського керівництва та підтримку депутатського корпусу.

На завершення розповіді про початок ремонту за вже легендарною адресою відзначимо, що вжиті заходи, безумовно, підуть на користь всьому будинку, який, незалежно ні від чого, є надбанням міста, невід’ємною частиною одного з його найстародавніших і найвідоміших у всьому світі – Молдаванки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.