Середа, 29 Травня, 2024

Занедбаний стан парків Одеси

Нашому регіону є чим пишатися і є що втрачати. Однією з основних проблем міста є парки та сквери, зокрема їх незадовільний стан. Засмічені зелені зони, брудні водойми, напівзруйновані доріжки – все це не прикрашає місця для прогулянок одеситів та гостей міста. І це на місці тих зелених зон, які поки вдалося врятувати. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Парки, які б ми могли отримати

Ну а поки одні зелені зони занедбують, на облаштування інших просто не дають дозволу. На останній сесії Одеського міської ради депутати вкотре не підтримали ініціативу створення парку меморіалу “Вознесенський”. Розташовуватися він мав би на території колишнього санаторію “Червоні зорі” на вулиці Бернадацци. Нагадаю, за це питання не проголосували вже вп’яте.

Тож депутати періодично роздають обіцянки про створення нових зелених зон. Зокрема, майже 3 роки тому обіцяли 4 парки. Найбільші конфлікти тоді викликав парк на Люстдорфській дорозі 55, це біля так званого мікрорайону “Альтаїр”. Справа в тому, що його проєкт пропонували спочатку від однієї партії, потім від іншої. Далі – довгі суперечки та обрАзи, але до згоди все ж дійшли. Але обіцяного парку поблизу бетонних багатоповерхівок так і не зробили.

Зелені зони, які знищують щодня

А от більш відчутні проблеми є у вже давно існуючих зелених зонах. Наприклад, в парку Ентузіастів, що на селищі Котовського розпочали встановлювати МАФ. Роботи одразу викликали обурення місцевих мешканців та громадських діячів. Адже на їхню думку, конструкція  буде суттєво псувати вигляд та заважати людям. 

Як розповідають активісти, які, так би мовити опікуються парком Ентузіастів, боротися за зелену зону їм доводиться вже давно. Зокрема, виникали проблеми і щодо визначення меж парку, і загалом включення території до переліку парків та скверів міста. Тож бачити сторонні споруди на не великому клаптику території для прогулянок місцеві мешканці зовсім не хочуть 

А ще одна зелена зона з не надто хорошими умовами, принаймні поки що – Дюковський парк. Велика територія з двома водоймами перебуває в занедбаному стані. І це попри постійні обіцянки чиновників навести там лад. Як відзначають самі одесити, з позитивних змін в парку – лише нова плитка на сходах, і то не на всіх. 

Ще одним багатостраждальним парком Одеси став парк Регенсбург, це колишній парк Старопортофранківський. Його стан довгий час був ненайкращим, ба більше, свого часу безхатьки обрали цю територію своїм чи не постійним місцем проживання . Проте понад рік тому вони кудись зникли, а на території парку нещодавно розпочалися ремонтні роботи і ділянка зараз перекопана.

А от велика реконструкція не завадила б і в парку Савицького. Зелена зона сьогодні більше схожа на зону відчуження. Тут ніде нема освітлення, а чорна вода у ставку і сміття вздовж берега лякає навіть відчайдухів. Хоча колись це був один з найкращих парків Одеси. Втім, нині спеціалісти зазначають, що як мінімум водойму довести до ладу не так вже й складно. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.