Неділя, 26 Травня, 2024

Пудра для обличчя: як правильно вибрати

Рівна та біла шкіра – ознака витонченої жіночності, саме так вважалося з давніх-давен. Першу пудру вигадали ще в Стародавньому Єгипті. У різні часи як відбілюючий косметичний засіб використовувалися червона і жовта охра, біла глина, суміш бобового і пшеничного борошна. Наприкінці 19 століття пудра увійшла у світ декоративної косметики. Її використовували візажисти для закріплення основного сценічного макіяжу.

Пудра – один із перших декоративних засобів

Сьогодні пудру використовують жінки для різних цілей. І тут не виняток та лікування. У складі таких декоративних засобів різні зволожуючі елементи, вітамінні комплекси та добавки, які позитивно впливають на відновлення шкіри та природні обмінні процеси в епідермісі. Крім цього, в косметику додають компоненти слюди, а також флюїди, що надають мерехтіння.

Основною функцією засобу є забезпечення шкірного покриву матового відтінку, позбавляючи шкірного сала, маскуючи зорові дефекти та закріплюючи макіяж.

Виробники пропонують різні види декоративної косметики, що відрізняються формою випуску, насиченістю, кольором, складом, властивостями, вартістю та іншими характеристиками. Сьогодні можна купити пудру у вигляді рідкого крему, порошку, кульок та іншого. Кожен вид дає свій ефект: одна використовується для закріплення макіяжу, друга – прибирає жирний блиск, а третя – приховує усі дефекти та вирівнює колір обличчя. Універсального комплексу немає, тому кожна жінка підбирає засіб з урахуванням індивідуальних потреб та властивості шкірного покриву.

Різновиди декоративних пудрових основ: як правильно вибрати

Крем-пудра – універсальний декоративний засіб, який відрізняється своєю функціональністю та надає шкірі рівного та красивого відтінку. Тут грамотно з’єднані дві функції пудри та тональної бази. Виробники пропонують у цій лінійці компактну крем-пудру та рідкий крем. Випускаються косметичні засоби у банках чи тубах. Завдяки кремоподібній текстурі суміш легко наноситься на обличчя за допомогою спонжу. Цей вид не закупорює пори, тому клітини епідермісу дихають.

Компактна пудра ще один розряд декоративної косметики. Використовують засіб:

  • для фіксації базового тону,
  • усунення візуальних дефектів,
  • вирівнювання поверхні шкірного покриву.

Пропонується косметичний засіб у невеликих баночках, що мають низькі борти в комплекті зі спеціальним спонжем. У складі препарату природні барвники, тальк та різні жирні кислоти. Пудру цього типу наносять у поодиноких випадках, вона не підходить для щоденного використання.

У цю лінійку входить кілька різновидів пудр:

  • матова;
  • на мінеральній основі;
  • з флюїдами;
  • тональна.

Першою з’явилася класична порошкоподібна пудра у складі якої оксид цинку, каолін, тальк, різні мінеральні компоненти та вітаміни. Брендові виробники додають і елементи срібного, золотого пилку, а також екстракти трав та ефірні олії.

Існує ще один вид декоративної косметики – пудра у кульках. Представлено засіб у вигляді невеликих щільних елементів, що мають кулясту форму. Кожен компонент має власний колір. Колірна гама може відрізнятися, і в залежності від її насиченості вдається матувати шкіру від темних до світлих тонів.

Як правильно підібрати пудру: секрети візажистів

Фахівці не рекомендують купувати пудру без попереднього тестування. Для цього є спеціальні «тестери», вони є у продавців декоративної косметики. Щоб визначити потрібний відтінок, необхідно нанести тестер у ділянку підборіддя. Результат оцінюється виключно за денного освітлення.

Заборонено тестувати декоративний засіб на руці. Так як ультрафіолетові промені сприяють посиленому виробленню меланіну, відтінок на руці зміниться набагато швидше, ніж це сталося б на обличчі.

Купуючи пудру для щоденного використання, варто вивчити інструкцію та склад косметичного засобу. Якщо шкіра проблемна та жирна, краще зупинити свій вибір на варіантах на мінеральній основі.

Недбайливі виробники можуть додавати до складу шкідливі барвники, хімічні сполуки та канцерогени.

Підбирається пудра для обличчя відповідно до типу шкіри. Щоб зробити правильний макіяж, рекомендується одночасно придбати два типи: розсипчасту та компактну пудру. Для денного використання не варто використовувати засіб із флюїдами.

Пудра – основний етап у створенні та закріпленні макіяжу, тому її потрібно навчитися правильно наносити. Розсипчасті засоби рекомендується наносити за допомогою пухнастих кистей. Вони можуть бути зі штучного та натурального ворсу. Набираючи пудру, потрібно трохи струсити надлишки і лише після цього приступати до макіяжу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.