Середа, 29 Травня, 2024

Чи можна підвали в одеських житлових будинках використовувати в якості укриттів

На сьогоднішній день, питання укриттів та бомбосховищ є актуальним, і, напевно, одним із найбільш обговорюваних.

Адже щоразу, коли в місті лунає звук сирени (або повітряна тривога), одеситам потрібно якнайшвидше спуститися в укриття.

Одесити, які живуть у приватному секторі, як правило, забезпечені власним підвалом, який люди і використовують як притулок. Більше на odessa-future.com.ua.

А ті одесити, які мешкають у багатоквартирних будинках, намагалися переробити звичайний будинковий підвал у притулок, попередньо навівши там порядок і забезпечивши приміщення ємностями з водою та всім необхідним, щоб мати можливість пересидіти там період небезпеки.

Інтернет рясніє порадами, що стосуються притулків, правил їх облаштування та поведінки в них.

Проте, чимало з подібних порад та пам’яток є помилковою та неперевіреною інформацією, яка, на жаль, може, у прямому розумінні цього слова, нашкодити людям.

Так, незважаючи на те, що написано в багатьох джерелах, використовувати підвальне приміщення в одеській багатоповерхівці не є допустимим для облаштування там повноцінних бомбосховищ.

У нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua та kiev.vgorode.ua, ми розповімо про те, чому підвали багатоквартирних будинків не можна використовувати для притулків, і який є виняток щодо цього.

Причина номер один

Почати слід з того, що будь-якому підвальному приміщенню в житлових будинках притаманні різні системи (вони представлені: опаленням, водопостачанням та каналізацією, електропостачанням), що є категорично неприпустимим для розміщення будь-якого притулку.

Причина номер два

Крім цього, потужність підвальних перекриттів не підходить і не може витримати навантаження, яке може статися у випадку, якщо багатоповерховий будинок буде зруйнований.

Причина номер три

Також входи в підвальне приміщення (а точніше, їх кількість) йдуть у розріз із нормами, які застосовуються, коли евакуюється населення.

Причина номер чотири

Крім цього, як правило, підвальне приміщення позбавлене вентиляції з димовидалювальною системою, що є необхідністю для того, щоб забезпечити довгострокове перебування для великої кількості осіб.

Той самий виняток

Однак, для того, щоб забезпечити короткострокове перебування, можна використовувати будь-який тип притулку, який зможе захистити від явищ, представлених: прямим попаданням, вибуховими хвилями та кулеметними обстрілами.

Виходячи з усього вищенаписаного, слідує висновок, що підвали, якими оснащені звичайні одеські багатоквартирні будинки не можуть використовуватися як повноцінні притулки. Тому не варто довіряти сумнівним джерелам, які радять за наявності загрози та небезпеки спускатися у підвальне приміщення. Довіряйте лише офіційним даним та правилам поведінки під час воєнного часу (вони розміщені в офіційних джерелах та публікуються представниками різних державних служб та структур). Це збереже ваше життя та життя ваших близьких.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.